Bananchips uden tilsat sukker 1 kg

77,00 kr.*

Priser er inkl. moms, plus forsendelse

  • Uden tilsat sukker
  • De populære frugter som sprøde chips
  • Diskret sødme, men ikke at sammenligne med bananchips med tilsat sukker!
  • Bagt i kokosolie
  • Naturligt lækre
Kvalitet: Bananchips uden tilsat sukker 1 kg
77,00 kr.
29,75 kr.
227,50 kr.
Antal: Bananchips uden tilsat sukker 1 kg
77,00 kr.
682,50 kr.
Varianter: Bananchips uden tilsat sukker 1 kg
29,75 kr.
227,50 kr.

På lager, leveringstid: 3-5 dage

Mindst holdbar til: 13.08.2023

Køb nu: Bananchips uden tilsat sukker 1 kg

Bananchips fås kun med sukker? Ikke hos os. Vi giver også ved den populære snack afkald på tilsat sukker såvel som andre smagsforstærkere. Ud over æbler er bananer én af danskernes yndlingsfrugter. Vores tørrede bananchips er bagt i kokosolie og har derfor en behagelig kokosnødaroma. OBS: Bananchips uden tilsat sukker smager ikke sødt Da vi bevidst ikke bruger sukker som ingrediens, har disse tørrede bananchips kun en diskret sød smag. Hvis du er på udkig efter en sød banansnack, kan du også købe tørrede bananstrimler hos os. Du kan dog også selv søde dine bananchips, eksempelvis med ahorn- eller agavesirup. Sådan kan du anvende de tørrede bananchips Vores tørrede bananchips er ideelle som snack til den lille sult, som ingrediens i din müsli eller grød eller som topping til forskellige desserter. De tørrede bananchips er også velegnede til dekoration af kager eller bananbrød eller knuste i bunden af din cheesecake. For en caribisk feeling kan du også krydre

Gennemsnitligt næringsindhold pro 100 g
Energi (i kj/kcal) 2232 / 533
Fedt 32 g
Heraf mættede fedtsyrer 28 g
Kulhydrater 57 g
Heraf sukkerarter 12 g
Kostfibre 3 g
Protein 2 g
Salt 0 g
Varenummer: BANA_001
Oprindelse Filippinerne
Indhold 1 kg
Producent KoRo
EAN/GTIN 4260335831090
Datablad Specifikation
Spor Forklaring af sporhenvisning
Forsendelse Leveringstid
Virksomhed KoRo Handels GmbH
Hauptstraße 26, 10827 Berlin
Opbevaring Opbevares tørt og køligt. Beskyttes mod lys.
Ingredienser 91% bananer, 9% kokosolie
Krydskontaminering Kan indeholde spor af GLUTEN, JORDNØDDER, SOJA, MÆLK (LACTOSE), andre NØDDER, SESAM og SULPHUR DIOXID (SULPHITES).
Mindst holdbar til 13.08.2023
Varebetegnelse Stegte bananskiver, uden tilsat sukker
Presse og forhandlere Download billede uden baggrund
Spørgsmål og svar: Bananchips uden tilsat sukker 1 kg
Den hemmelige ingrediens er kokosolie, som giver en dejlig tropisk eftersmag.
Skræl først bananerne og skær dem i ca. 2-3 mm tykke skiver. Derefter friteres de i kokosolie.
100 gram bananchips indeholder ca. 560 kalorier.

Varieties & Origin

Dried banana stripes

Dried banana stripes come from ripe bananas, and are about 10 cm long

Dyrkning efter land i tons
Land Tons
Indien 30900000
China 11200000
Indonesien 7300000
Brasilien 6800000
Ecuador 6500000
Philippinen 6200000
Guatemala 4000000
Kolumbien 3700000
Angola 3500000
Tansania 3500000
Costa Rica 2600000
Mexiko 2400000
Vietnam 2100000
Ruanda 1800000
Burundi 1700000
Kenia 1400000
Ägypten 1400000
Papua-Neuguinea 1400000
Kamerun 1200000
Dominikanische Republik 1200000

Bananas grow in the tropical and subtropical regions near the Equator which are often referred to as The Banana Belt. This is located between the 38th degree north and the 28th degree south latitude, and offers ideal growing conditions. In 2018, almost 116 million tons of bananas were grown worldwide. The world's largest producer is India with 30.9 million tons.

Produktion

Prisudvikling "Bananchips uden tilsat sukker 1 kg"

Sådan har prisen udviklet sig over tid

Alle oplysninger uden garanti!

4.4/5

581 Bedømmelser


70%
14%
7%
4%
6%
Vincent N.  | 08.08.2022

Topkvalitet, gerne igen.

Bananchipsene opførte sig anderledes i vores lejr; når chipsene bliver bløde i en müsli, er konsistensen ikke velsmagende. Jeg er ikke blevet en fan, men det skyldes min smag og tilberedningen, produktet er fejlfrit.

Vær den første til at markere denne bedømmelse som nyttig
Andrea B.  | 02.08.2022

Yummy!

De er dejligt sprøde og dejligt søde, selv uden tilsat sukker. Vi kan godt lide at bruge dem som toppings til vores grød eller bare som snack.

Vær den første til at markere denne bedømmelse som nyttig
Silke A.  | 31.07.2022

Det er altid en fornøjelse.

Meget velsmagende bananchips, der, når de er knækket, kan tilføre en masse smag til en müsli og også en salat.

Vær den første til at markere denne bedømmelse som nyttig
Laura F.  | 31.07.2022

Lækker

Jeg synes, de er meget velsmagende, men i starten var det lidt til at vænne sig til, fordi de bare smager nul sødt.

Vær den første til at markere denne bedømmelse som nyttig
Susann A.  | 29.07.2022

Kan varmt anbefales

Fantastiske bananchips uden tilsat sukker. Enkel og lækker

Vær den første til at markere denne bedømmelse som nyttig
solene s.  | 27.07.2022

Jeg vil bestille dette produkt regelmæssigt

Meget gode, rigtige stykker Smagen af banan uden tilsat sukker Det perfekte kilo Børnene elsker det

Vær den første til at markere denne bedømmelse som nyttig
Katharina B.  | 23.07.2022

Sprøde, men kun lidt eller ingen sødme

Som lovet er bananchipsene uden tilsat sukker, så de smager ret neutralt, men de smager ikke rancede, som jeg engang oplevede det hos en anden leverandør, bare lidt neutrale. Konsistensen er sprød. Igen er der intet at klage over med hensyn til kvaliteten. Bananchipsene er ikke knækkede og har en fin og naturlig konsistens. De giver morgenmaden den ønskede sprødhed.

Vær den første til at markere denne bedømmelse som nyttig
Anna Elisa C.  | 19.07.2022

Ubehageligt

Optimal mængde og pris. Produktet er ikke særlig velsmagende.

Vær den første til at markere denne bedømmelse som nyttig
Ricard G.  | 18.07.2022

Super sprød og velsmagende

De bedste chips, vi nogensinde har smagt, med den mest naturlige og uforfalskede olieagtige smag. Kan varmt anbefales som sød eller salt

Vær den første til at markere denne bedømmelse som nyttig
MONTSE T.  | 08.07.2022

Lækker

Lækker som en snack eller med yoghurt, rystet ost...

Vær den første til at markere denne bedømmelse som nyttig

Gør din ordre fri for forsendelsesomkostninger! 🤑

Så længe nye produkter ikke har smukke billeder endnu, sparer du forsendelsesomkostningerne.

Kunderne købte også